Historia

Nasza wyjątkowa szkoła „Szkoła Kadetów” istnieje od 1991 roku, która łączy naukę i pasję. LO i obecnie Techników technologii wojskowych im. T. Kościuszki z klasami mundurowymi przygotowuje swoich uczniów (kadetów) do dalszej nauki i pracy także w służbach mundurowych. Aspirujemy do najlepszej w Polsce szkoły o charakterze mundurowym.
Wieloletnia tradycja, atrakcyjna oferta edukacyjna oraz nowoczesne zaplecze szkoły stwarzają niepowtarzalne warunki w drodze do celu, jakim jest zdanie egzaminu dojrzałości i przeżycie wspaniałej przygody.

Zwracamy dużą uwagę na naukę języków obcych. Edukacja młodzieży odbywa się zgodnie z programem MEN, trwa 3 lata i kończy się egzaminem maturalnym. Poza programem zajęć specjalistycznych dla służb mundurowych, każdy uczeń bierze udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach: samoobrony, technik i taktyk interwencyjnych, strzeleckich i wspinaczkowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wychowujemy młodych ludzi w poczuciu patriotyzmu i zachęcamy do budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Zabytkowy budynek szkoły (1903) roku jest monitorowany i ma bardzo dogodną lokalizację (200 metrów od węzła komunikacji miejskiej).

18 BIELSKI BATALION
POWIETRZNODESANTOWY